KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16107133
*
nr 1610 7133
Claus Wallner
(1926-1979), Tyskland
Signerad, akvarell, 46x63cm, yttermått inklusive ram: 59x78cm
Claus Wallner, tysk konstnär född 1926, död 1979.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 april 2024
kl 09:04:28
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller claus wallner europa germany svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer tyska tyskland tyskt vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29
*
Claus Wallner
Claus Wallner, tysk konstnär född 1926, död 1979.
nr 1610 7133
Claus Wallner
(1926-1979), Tyskland
Signerad, akvarell, 46x63cm, yttermått inklusive ram: 59x78cm
Claus Wallner, tysk konstnär född 1926, död 1979.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 april 2024 |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller claus wallner europa germany svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer tyska tyskland tyskt vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38 -
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22 -
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29



